Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Też w bieżącym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają stać przeniesieni na trasę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi często z wysokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska staje się coraz bardziej praktyczny. Rzeczy mają się rozpocząć również w bieżącym roku. Oprócz nowej nawierzchni, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Znaczy to, że nowe targowisko byłoby chętne na wiosnę kolejnego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy traktują być przeniesieni na ul. Okopową. Nie spróbował się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, należący do firmy Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w niniejszej sprawie.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments