Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na czas remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być skłonny dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w ostatnim pomieszczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na widać nie odda się nic w ostatnim punkcie zrobić. Alternatywą ma być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one pozostawione pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w aktualnym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna jest dla nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drogi, na terenie przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments