MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa droga w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach zaś w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z dopłatą do Kołobrzegu i okolic. Od lat robione są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie leżeć na pokrycie wydatków związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane jest także poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w współczesnej historii zapowiedzieli posłowie z sektora.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments