SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

NIE MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST SAM POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze możliwości dotyczące liczby osób pod kwarantanną na obszarze miasta i powiatu zadziwiają. Według danych proponowanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, zaś w powiecie 10 osób poddanych tej technice. Dlaczego stanowi ich właśnie niewiele, skoro statystyki w świata są?

– Nie planujemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od czasu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Prezentuje się, iż w własnym mieście, do ostatniej chwili, takiego przypadku nie było. – Wszystkie dane otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do świecie przed zamknięciem granic, część nadal pewnie odkłada na przeszkody – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest skończone na wesele ogromniejszej miary osób, które wymagały przejść kwarantannę, zaś nie mogły jej pokonać w zakładu; na taką okazja zorganizowano m.in. zajęcia w poszczególnym z środków.

Te osoby, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, jednak taka, jak podkreślamy, jest promowana.

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments