RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który choć na parę miesięcy przyblokuje planowaną na działce przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do wykonania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To prawdziwe działania, którymi miasto może okazać protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do spraw gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezbronny wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz daje się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich pomieszczeniach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta zamierzają to w najbliższym czasie spotkać się z przedstawicielami firmy Play – Jesteśmy kilka propozycji rozwiązania tegoż faktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments