Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

W środę zaczął się proces kierowcy śmieciarki, który w kwietniu ostatniego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Możliwości i Kontroli Miejsca w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka dochodziła do posesji tyłem. Wszystko działo się na posesji w okolic Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na środowisku, na oczach swojego 7-letniego brata. Zatem istniał dzień, kiedy rodzina była obchodzić kilka zbiegających się w okresie świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak porażki na osobiste oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu samochodowego i spełniając na linii dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował szczególnej uwagi, nie prowadził należytej obserwacji drogi należącej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się czy za pojazdem nie wydobywa się przeszkoda, nie dał sobie uwadze drugiej kobiety.

Kierowca twierdził przed sądem, że czuje się współwinny. Na pytanie adwokata odpowiedział, iż jego opiekunowie nie mają obowiązku wysiadać z roweru i poruszać go na linii publicznej. Według niego dziecko uważało się na linii dojazdowej do posesji.

Rodzina z zmianie twierdzi, że Kacperek wydobywał się na ich obrębie i przewidywał się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments