Seryjny morderca z Kołobrzegu

Seryjny morderca z Kołobrzegu

Aktulności artykuły Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski z Kołobrzegu

W ostatniej rzeczy jest więcej pytań niż odpowiedzi. Albo toż dodatkowe, aby 43-letni kołobrzeżanin, przedsiębiorca, wielbiciel zimnych kąpieli w Bałtyku, stał, nie za jakimś, jednak za kilkoma zabójstwami mieszkanek naszego regionu? Czy działał sam, czy posiadał partnerów w zbrodni? I najważniejsze – ile ofiar zostanie ostatecznie przypisanych Mariuszowi G.? Według nieoficjalnych informacji, policja poszukuje kolejnego ciała. Aktualizacja: Mariusz G.usłyszał zarzuty dokonania dwóch kolejnych zabójstw!

Seryjny morderca z Kołobrzegu

 

Byliśmy w znaczeniu odnalezienia zwłok samej z zaginionych kobiet, rozmawialiśmy również z ludźmi niewielkich Obrotów, których strony od miesięcy przeszukują kryminalni ze Szczecina i Warszawy. Udało się nam skontaktować z osobami, które potrafiły zachowanego i trwały przy niego. Wiemy o sprawie z czerwca, nie wiemy jednak całej historii, a jedynie jej cechę, bo w obecnym fakcie, oprócz oficjalnych komunikatów, nie wymienia się obecnie ani prokuratura ani policja.

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Miejsce gdzie zakopał zwłoki

Oskarżony o zabójstwo. Ofiara to szukana od czerwca 54-latka

Z przekazanych przez Szczecińską Prokuraturę Okręgową informacji, wiemy, iż w środę 6 listopada, Mariuszowi G. został postawiony zarzut zabójstwa z początku motywacji zasługującej na określone potępienie. Było się to dodatkowe dzięki śledztwu, które z paru miesięcy prowadzili pracownicy i prokuratura „Archiwum X”. W jego produkcie odnaleziono samą z dwóch zaginionych w współczesnym czasie kobiet; 54-latkę, mieszkankę Kołobrzegu. Jak pisze Radio Szczecin, jej tworzywo było zmasakrowane, prokuratura nie podaje jednak wzmiance o przyczynie śmierci kołobrzeżanki. W oficjalnym oświadczeniu nazywa Mariusza G „sprawcą”, a nie „podejrzanym” zbrodni, nie otrzymujemy jednak reakcji na sprawdzanie czy mężczyzna współpracuje właśnie z urzędami ścigania. – Mogę jedynie powiedzieć, że śledztwo stanowi w obrocie – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik szczecińskiej prokuratury.

Miejsce znalezienia 54-latki

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Krew w samochodzie, sprzedane mieszkanie. Podejrzany, jednak bez dowodów

Mariusz G. trafił do aresztu w czerwcu ostatniego roku. Powód – przywłaszczenie mienia. Już to jednak śledczy są przekonani, że typ jest wkopany w pełniejszą zbrodnię. Nie planuje jednak żadnych dowodów – przede całym ciał dwóch zaginionych w układzie tych miesięcy kobiet. Wiadomo jednak, to znane domowe informacje, że G. zaszedłem w posiadanie bycia samej z nich, a potem je wydał. Policja przeszukuje wszystkie pokoje będące własnością aresztowanego, w obecnym garaże i piwnice m.in. przy ulicach Mariackiej czy Wolności. Mundurowi dochodzą do miejscowości Obroty, gdzie podejrzany wynajmował umieszczenia w obiektu po dawnej świniarni. Tam, wśród 6 samochodów, miało dostawać się również auto drugiej z zaginionych kobiet. Na terenie posiadłości zostaje znaleziona krew. Śledczy zatrzymują właściciela wynajmowanej przez G. stodoły. Sebastian T. trafia do aresztu (jak twierdzą miejscowi, za paserstwo – dop.red.) plus stanowi tam do dzisiaj, a prokuratura nie udziela żadnych informacji na badania, albo jest on w jakiś sposób powiązany ze potrzebą.

Rozkochiwał i mordował? Taki przyjemny i przyjazny człowiek

W ruchu całego badania i danej pojawia się obraz sposobu leczenia i motyw postępowania G. Stanowi on bardzo prosty. 43-latek poznawał kobiety, a wtedy tworzył z nimi w bliskie relacje. Ofiary, przekonane o szczerych intencjach mężczyzny, przepisywały na niego bliski majątek. Następnie znikały bez śladu, w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdzie? Z paru miesięcy pracownicy ze Szczecina, a także Warszawy, w badaniu ciał, przeczesywali kraje i bagna w okolicach Obrotów. Jak udało się nam dowiedzieć, rewidowano również okoliczną żwirownię, a jej właściciela proszono o uwagę w wydobywaniu żwiru. Ostatecznie jedno ciało; 54-latki odnaleziono w lesie między Obrotami a Niekaninem.

W wszą sprawę trudno uwierzyć osobom, które potrafiły Mariusza G. Miły, spokojny, pomocny uśmiechnięty. Kiedyś prowadził manufakturę słodyczy, wyrażałeś się i za marynarza. Pozytywne słowa można usłyszeć od sąsiadów aresztowanego, lecz oraz z prezesa Stowarzyszenia Kołobrzeskich Morsów, w którym G. prężnie wykonywałeś przez dwa lata. – Spokojny człowiek, bezproblemowy. Toż stanowi po prostu szok – mówi Łukasz Zięba, zastrzegając, że podejrzanego znał pobieżnie.

Z własnych źródeł wiemy również, że sprawca jest pedantem. Przeszukiwane pokoje i miejsca wręcz błyszczały czystością, były wysprzątane. To wzbudziło kolejne podejrzenia powiązane z usuwaniem śladów zbrodni, dziwił jednak również fakt, że G. denerwował się, kiedy podczas przeszukania, policjanci nie dawali jego treści na terytorium.

Aresztowanie Mariusza G. w czerwcu. Wówczas dowiedzieliśmy się o prowadzonym badaniu

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Imprezy, krzyki, ogniska. Spokojna strona i straszne rzeczy

Druga twarz Mariusza G., taż szczególnie rozrywkowa, jest wspaniała mieszkańcom Obrotów. Kiedy dbamy o podejrzanego niewiele mogą powiedzieć o jednym człowieku, ale wspominają głośne gry na działce, gdzie zatrzymany wynajmował pomieszczenia. – Tam dalej były jedne krzyki, ogniska, nie wiadomo co oni tam palili, smród chodził na pełną okolicę – mówi drink z mieszkańców. Drugi podkreśla, że do czasu pojawienia się policji, nie było żadnych przypuszczeń, ani podejrzeń. – Same co się myślało, to, że tam było paserstwo. Bo tam jeszcze coś robili przy tych samochodach – wspomina.
Szok pojawił się wraz z przybyciem policji. – Toż taka niewielka, spokojna miejscowość. To szczególne, że działy się tutaj tak wielkie rzeczy – mówi jedna z mieszkanek.

Do swoich Czytelników:

Całe śledztwo z początku zawarte było istotną tajemnicą. Część naszych dziennikarzy, choć posiadała jakąś wiedzę, była wymagana, przez policję, o zachowanie dyskrecji. Dlaczego? Podejrzany siedział już wówczas w areszcie, jednak śledczy nadal prowadzili działania powiązane z badaniem sprawy, w obecnym wyjątkowo z poszukiwaniem osób, jakie potrafiły liczyć udział w obecnej sprawie.

Seryjny morderca z Kołobrzegu  samochód
Seryjny morderca z Kołobrzegu samochód

Nasza redakcja o tej niezwykłej historii dowiedziała się w czerwcu,w dniu aresztowania Mariusza G., stąd jesteśmy w mieniu zdjęć z tego zjawiska. Wówczas (jak i już) że było nam w nią zaufać, dzisiaj jednak, z dobrym sumieniem, możemy o niej powiedzieć.

Będziemy Was mówić o dalszych wzrostach w prowadzonym badaniu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments